Kontakt

Biuro projektu

Dział Dydaktyki i Spraw Studenckich

ul. Kordeckiego 20

85-225 Bydgoszcz

tel. 52 373-27-06

kierunki.zamawiane@utp.edu.pl

Zmień kolorystykę serwisu
wersja16
Licznik odwiedzin
Dzisiaj0
W tym tygodniu16
W tym miesiącu11
Ogółem95450

 

Wyjazd do Holandii, zorganizowany w ramach projektu odbył się w dniach od 4 do 8 listopada 2014 roku. W wycieczce uczestniczyło 9 studentek i 1 student kierunku biotechnologia. Międzynarodowe targi roślin ozdobnych FloraHolland w Aalsmeer to najważniejsza na świecie impreza branży ogrodniczo-kwiaciarskiej. Celem wyjazdu było zapoznanie studentów z najnowszymi osiągnięciami hodowli kwiatów, innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu technologii produkcji ogrodniczej. W pierwszym dniu wyjazdu uczestnicy zwiedzali wystawę organizowaną przez największą na świecie giełdę kwiatową w Aalsmeer. Mieli okazję zobaczyć nowe odmiany kwiatów ciętych i doniczkowych, zapoznać się z koncepcjami marketingowymi największych i najbardziej liczących się na rynku producentów roślin ozdobnych. Na wielu stanowiskach prezentowano rośliny w nowych, często zaskakujących odsłonach. Dzieki uprzejmości pracownicy firmy Dutch Flower Group uczestnicy wyjazdu mogli zobaczyć ogromne hale giełdy kwiatowej, poznać kolejne etapy przygotowania zakupionych roślin do dalszej dystrybucji. W drugim dniu wycieczki zwiedzano targi IFTF, na których swoję ofertę prezentowali importerzy i producenci roślin ozdobnych z całego świata. W trakcie wystawy studenci mogli z bliska zapoznać się z zasadami pracy automatycznej linii do sortowania i pakowania kwiatów. Tradycją targów jest organizowanie pokazów florystycznych, których celem jest m.in. promowanie nowych gatunków i odmian oraz prezentowanie trendów obowiązujących we florystyce. Z ogromnym zainteresowaniem uczestnicy wyjazdu podziwiali kompozycje kwiatowe przygotowywane przez uznanych w świecie florystów.

W trakcie wyjazdu studenci mogli z bliska przyjrzeć się najnowszym osiągnięciom hodowli roślin ozdobnych, zapoznać się z ogromną skalą produkcji kwiaciarskiej oraz strategiami marketingowymi realizowanymi w celu poprawy sprzedaży kwiatów.

 

 

W dniach 8 – 10 października 2013 roku zrealizowano wyjazd na międzynarodowe targi BIOTECHNICA (Hanower, Niemcy).Targi BIOTECHNICA w Hanowerze są uznawane na najlepsze i największe targi biotechnologiczne, nauk o życiu (life sciences) i wyposażenia laboratoryjnego w Europie. W tym roku zgromadziły aż 615 wystawców z 28 krajów, przede wszystkim z krajów UE, ale także z USA, Japonii, Rosji i Republiki Korei. W tym roku po raz pierwszy przyjęto koncepcję „kraju partnerskiego” targów, którym została Szwajcaria i w konsekwencji stoiska wystawców z tego kraju były tylko trochę mniej liczne od stoisk gospodarzy – Niemców. Liczbę odwiedzjących organizatorzy oszacowali na 11 tysięcy. Zorganizowano 4 konferencje (Marketplaces) towarzyszące targom: Personalized Medicine Technologies, Innovation in Food, Industrial Biotechnology oraz BioServices. Zorganizowano także BIOTECHNICA Innovation Forum. Jednym z najciekawszych pomysłów towarzyszących targom była ekspozycja propozycji pracy dla biotechnologów obejmująca kilkaset pozycji. Duże zaciekawienie wzbudzał autobus – mobilne laboratoium do nauki podstawowych technik biotechnologicznych.

Studenci bardzo wysoko ocenili wyjazd oraz wyrazili chęć odwiedzenia następnych targów z tego cyklu - BIOFORUM.