Kontakt

Biuro projektu

Dział Dydaktyki i Spraw Studenckich

ul. Kordeckiego 20

85-225 Bydgoszcz

tel. 52 373-27-06

kierunki.zamawiane@utp.edu.pl

Zmień kolorystykę serwisu
wersja16
Licznik odwiedzin
Dzisiaj0
W tym tygodniu16
W tym miesiącu11
Ogółem95450

 

W dniach 03 ÷ 06 czerwca 2014 w Karpaczu odbyła się XI Międzynarodowa Konferencja CAX.
W konferencji wzięło udział około 50 uczestników. Tematyką konferencji były zagadnienia komputerowego wspomagania prac inżynierskich; konstruowania, wytwarzania, wspomagania prac obliczeniowych i innych. Konferencja od wielu lat kierowana jest do młodych pracowników nauki i studentów, umożliwiając prezentację swoich osiągnięć oraz nabywanie nowych umiejętności.

Obrady odbywały się w znanym kurorcie górskim - Karpaczu.  Gospodarz Konferencji  - Dolnośląska Pracownia Kultury - zapewnił wyśmienite warunki w Rezydenci Karnat. Konferencję podzielono na 3 sesje. Obrady (fot. 1 i fot. 2), prowadzone w przyjaznej atmosferze, sprzyjały wymianie zdań i dyskusjom dotyczącym zróżnicowanych zagadnień z obszarów prowadzonych badań, oprogramowania i różnorakich prac inżynierskich.

 

Fot. 1. Rozpoczęcie obrad - prowadzący dr inż. Tadeusz Mikołajczyk

Fot. 2. W trakcie II sesji obrad

Organizatorzy oprócz spotkań sesyjnych zapewnili program dodatkowy, który obejmował wycieczkę na najwyższy szczyt Karkonoszy - Śnieżkę (fot.3), połączony z wjazdem koleją linową na Kopę. Uczestnicy Konferencji mogli również skorzystać z basenów i  innych atrakcji kompleksu, zlokalizowanego w Hotelu Gołębiewski. Uroczysta kolacja oraz spotkanie w bacówce ułatwiały nawiązywanie kontaktów oraz kuluarowe dyskusje o prowadzonych pracach.