Kontakt

Biuro projektu

Dział Dydaktyki i Spraw Studenckich

ul. Kordeckiego 20

85-225 Bydgoszcz

tel. 52 373-27-06

kierunki.zamawiane@utp.edu.pl

Zmień kolorystykę serwisu
wersja16
Licznik odwiedzin
Dzisiaj0
W tym tygodniu16
W tym miesiącu11
Ogółem95450

 

K O M U N I K A T

dla studentów kierunków zamawianych realizowanych w ramach Projektu

POKL „Studia inżynierskie gwarancją rozwoju UTP i społeczeństwa opartego na wiedzy”

W dniach 24-28 lutego 2014r. trwają zapisy dla studentów III roku kierunku zamawianego INŻYNIERIA MATERIAŁOWA (WTiICh) na udział w certyfikowanych warsztatach Train-MiC ,  które odbędą się 14 marca 2014r. w Warszawie.

W ramach projektu sfinansowany jest udział w szkoleniu, podróż w obie strony, noclegi, wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja) oraz ubezpieczenie.

Listy na które należy się wpisywać dostępne są w dziekanacie Wydziału Technologii I Inżynierii Chemicznej

Lista rankingowa osób zakwalifikowanych do udziału w szkoleniu (4 osoby) zostanie ogłoszona dnia 07.03.2014r. na stronie internetowej projektu http://kierunkizamawiane.utp.edu.pl

Regulamin wyjazdów na certyfikowane szkolenia dostępny jest na stronie projektu w zakładce atrakcje / certyfikowane szkolenia.

Zakres tematyczny szkolenia:

"Wielowymiarowe wykorzystanie wyników badan biegłości w laboratorium chemicznym: możliwości i ograniczenia."

Warsztaty zostaną prowadzone przez autoryzowanych wykładowców europejskiego projektu TrainMiC® (Trainning in Metrology in Chemistry). W programie przewidujemy wykłady oraz dyskusję przykładowych scenariuszy zapewnienia jakości wyników.

TrainMiC® to program szkoleniowy Komisji Europejskiej  w zakresie stosowania zasad metrologii w pomiarach chemicznych. Materiały szkoleniowe zostały przygotowane przez grupę międzynarodowych ekspertów, współpracujących od 10 lat w ramach projektu realizowanego w Instytucie Pomiarów i Materiałów Odniesienia (IRMM) Wspólnotowego Centrum Badawczego Komisji Europejskiej (EU – JRC). Program TrainMiC® posiada certyfikację ISO 9001 przyznaną przez jednostkę certyfikacyjną TÜV. Szkolenia TrainMiC® są prowadzone przez wykładowców posiadających licencję Komisji Europejskiej, zgodnie z decyzją Komisji z dnia 17 grudnia 2008 roku.

 

 

 

 

K O M U N I K A T

dla studentów kierunków zamawianych realizowanych w ramach Projektu

POKL „Studia inżynierskie gwarancją rozwoju UTP i społeczeństwa opartego na wiedzy”

W dniach 24 - 28 lutego 2014r. trwają zapisy dla studentów III roku kierunku MECHANIKA I BUDOWA MASZYN, FIZYKA TECHNICZNA, INŻYNIERIA MATERIAŁOWA na udział w KONFERENCJI NAUKOWEJ CAx,  które odbędzie się w dniach 3-6 czerwca 2014 w Karpaczu.

W ramach projektu sfinansowany jest udział w konferencji, podróż w obie strony, noclegi, wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja) oraz ubezpieczenie.

Listy na które należy się wpisywać dostępne są w dziekanacie Wydziału Inżynierii Mechanicznej, Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej oraz Instytutu Matematyki i Fizyki

Lista rankingowa osób zakwalifikowanych do udziału w konferencji (łącznie 30os.) zostanie ogłoszona dnia 03.03.2014r. na stronie internetowej projektu http://kierunkizamawiane.utp.edu.pl.

Regulamin wyjazdów na konferencje naukowe dostępny jest na stronie projektu w zakładce atrakcje / dokumenty

 

 

 

 

Już w 2014r. w ramach dodatkowych funduszy z Projektu "Studia inżynierskie gwarancją rozwoju UTP i społeczeństwa opartego na wiedzy" aż 60 studentów kierunków zamawianych będzie miało możliwość uczestniczyć w krajowych konferencjach naukowych.

Informacje dot. rekrutacji dostępne będą w kolejnych komunikatach.

 

 

W ramach projektu zakupiono mikroskop stereoskopowy Nikon SMZ 1500 umożliwiający powiększenie od 7,5 do 112x, który może mieć zastosowanie przy obserwacji i ocenie obiektów mniejszych niż 1 cm, np. organów roślinnych lub ich fragmentów m.in. roślin uzyskanych w kulturach in vitro, zarodków somatycznych, pędów przybyszowych, nasion, pylników etc. Mikroskop wyposażony jest w kolorową kamerę cyfrową, umożliwiającą wykonanie dokumentacji fotograficznej badanych obiektów oraz analizę i obróbkę obrazu spod mikroskopu stereoskopowego w komputerze.


 

 

Zadanie polega na zwiększeniu atrakcyjności kształcenia na 6 kierunkach zamawianych poprzez organizację krajowych i zagranicznych wyjazdów edukacyjnych pogłębiających umiejętności praktyczne studentów.

Zajęcia terenowe organizowane będą w II i IV kwartale każdego roku (2011-2014r.)

 

 

 

 

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego