Moi Drodzy

Zbliża się koniec naszego wspólnego Projektu. Chciałbym żebyście wiedzieli, że najważniejszym wskaźnikiem projektu jest liczba absolwentów kierunków zamawianych – we wniosku projektowym z 2011 roku zapisaliśmy, że studia na kierunkach zamawianych ukończy co najmniej 291 studentów. Aktualnie studiuje 305 studentów, co teoretycznie daje szansę na uzyskanie tego wskaźnika. Z praktyki jednak wiem, że nie wszyscy studenci VII semestru przystępują do egzaminu dyplomowego w terminie – tj. do końca lutego 2015 roku. Zgodnie z definicją nadesłaną przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju absolwentem jest osoba, która jest już po obronie i uzyskała tytuł zawodowy licencjata/inżyniera/magistra.

Zatem w celu osiągnięcia niezbędnej liczby absolwentów, konieczna jest Wasza i Waszych promotorów mobilizacja i terminowe ukończenie przez Was studiów oraz uzyskanie statusu absolwenta najpóźniej do 28. lutego 2015 roku. Wierzę, że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie doprowadzić zarówno projekt jak i Wasze studia do szczęśliwego zakończenia.

Wszystkim z całego serca życzę natchnienia przy pisaniu prac i powodzenia na egzaminach inżynierskich.

prof. dr hab. Janusz Prusiński – Kierownik Projektu