K O M U N I K A T

dla studentów kierunków zamawianych realizowanych w ramach Projektu

POKL „Studia inżynierskie gwarancją rozwoju UTP i społeczeństwa opartego na wiedzy”

W dniach 24-28 lutego 2014r. trwają zapisy dla studentów III roku kierunku zamawianego INŻYNIERIA MATERIAŁOWA (WTiICh) na udział w certyfikowanych warsztatach Train-MiC ,  które odbędą się 14 marca 2014r. w Warszawie.

W ramach projektu sfinansowany jest udział w szkoleniu, podróż w obie strony, noclegi, wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja) oraz ubezpieczenie.

Listy na które należy się wpisywać dostępne są w dziekanacie Wydziału Technologii I Inżynierii Chemicznej

Lista rankingowa osób zakwalifikowanych do udziału w szkoleniu (4 osoby) zostanie ogłoszona dnia 07.03.2014r. na stronie internetowej projektu http://kierunkizamawiane.utp.edu.pl

Regulamin wyjazdów na certyfikowane szkolenia dostępny jest na stronie projektu w zakładce atrakcje / certyfikowane szkolenia.

Zakres tematyczny szkolenia:

"Wielowymiarowe wykorzystanie wyników badan biegłości w laboratorium chemicznym: możliwości i ograniczenia."

Warsztaty zostaną prowadzone przez autoryzowanych wykładowców europejskiego projektu TrainMiC® (Trainning in Metrology in Chemistry). W programie przewidujemy wykłady oraz dyskusję przykładowych scenariuszy zapewnienia jakości wyników.

TrainMiC® to program szkoleniowy Komisji Europejskiej  w zakresie stosowania zasad metrologii w pomiarach chemicznych. Materiały szkoleniowe zostały przygotowane przez grupę międzynarodowych ekspertów, współpracujących od 10 lat w ramach projektu realizowanego w Instytucie Pomiarów i Materiałów Odniesienia (IRMM) Wspólnotowego Centrum Badawczego Komisji Europejskiej (EU – JRC). Program TrainMiC® posiada certyfikację ISO 9001 przyznaną przez jednostkę certyfikacyjną TÜV. Szkolenia TrainMiC® są prowadzone przez wykładowców posiadających licencję Komisji Europejskiej, zgodnie z decyzją Komisji z dnia 17 grudnia 2008 roku.