Dnia 28 listopada 2013 r. odbył się wyjazd studentów III roku kierunku Biotechnologia do Zakładów Farmaceutycznych Polpharma S.A. w Starogardzie Gdańskim. W wyjeździe wzięło udział 29 studentów i 1 opiekun. Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. są największym polskim producentem leków, w tym leków biotechnologicznych (biopodobnych, bioulepszonych). W ofercie firmy znaleźć można szeroką gamę leków wydawanych na receptę i stosowanych w lecznictwie zamkniętym, preparatów stosowanych w kardiologii, gastroenterologii i neurologii. W ofercie znajdują się również leki dostępne bez recepty (OTC), suplementy diety, wyroby medyczne, kosmetyki oraz fitofarmaceutyki. Obiekty produkcyjne przedsiębiorstwa spełniają najwyższe międzynarodowe standardy Dobrej Praktyki Wytwarzania (Good Manufacturing Practice – GMP). W trakcie wyjazdu studenci zapoznani zostali ze strukturą organizacyjną przedsiębiorstwa, omówione zostały etapy produkcji płynnych, a także stałych doustnych form leków, takich jak tabletki, tabletki powlekane, tabletki musujące, drażetki, kapsułki żelatynowe twarde. Studenci oprowadzeni zostali po nowoczesnych laboratoriach Centrum Badań i Rozwoju, wyposażonych w wysokiej jakości sprzęt laboratoryjny oraz urządzenia do produkcji gotowych form leków w skali laboratoryjnej i półtechnicznej. Duża atrakcją było zwiedzanie pakowni wyposażonej w automatyczne, precyzyjne urządzenia pakujące leki. Wyjazd z całą pewnością poszerzył wiedzę studentów, a także umożliwił praktyczne zapoznanie się z technologią produkcji leków.