Dnia 29.05.2013 roku odbył się wyjazd terenowy do fabryki papieru. Mondi Świecie S.A. jest producentem wysokiej jakości papierów do produkcji tektury falistej oraz worków papierowych. W zajęciach terenowych brali udział studenci II roku Inżynierii Materiałowej Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej. W harmonogramie zajęć przewidziano zapoznanie studentów z historia zakładu, technologią wytwarzania papieru i recyklingiem odpadów opakowaniowych papierowych celem odzysku surowca wtórnego. Studenci mieli możliwość zobaczyć proces technologiczny przygotowania i obróbki surowca, przetwarzania surowca i wytwarzania gotowego produktu. Ponadto mogli zapoznać się z technologia odzyskiwania surowca wtórnego z odpadów. Zajęcia terenowe umożliwiły studentom poznanie maszyn i urządzeń stosowanych w technologi produkcji papieru. Studenci pozyskali cenne informacje o skali produkcji i rynkach zbytu produkowanego papieru. Mondi Świecie jest jednym z pięciu głównych producentów asortymentów opakowaniowych dla przemysłu produkcji worków i tektury falistej w Europie.