W dniach 23-25 kwietnia 2013 roku studenci II roku kierunku Inżynieria materiałowa (WTiICH) wzięło udział w wyjeździe zagranicznym na 12. Międzynarodowe Targi Technologii Inżynierskich  FOR INDUSTRY 2013 w Pradze (Republika Czeska).

W targach FOR INDUSTRY po raz 12. uczestniczyli wystawcy z różnych krajów, prezentujący ofertę swoich wytworów i usług z zakresu: zastosowań przemysłowych (FOR INDUSTRY), inżynierii powierzchni (FOR SURFACE) oraz spawalnictwa (FOR WELD).

Najważniejszymi obszarami, których dotyczyły targi były:

• maszyny, urządzenia i automatyzacji obróbki, formowania, spawania, cięcia i techniki metalurgii, pokryć galwanicznych,
  • narzędzia i przyrządy dla maszyn i urządzeń,
  • pneumatyczne, hydrauliczne komponenty i systemy,
  • przetwórstwo tworzyw sztucznych i gumy przemysłowej,
  • technologie informacyjne w dziedzinie produkcji,
  • produkcja i poddostawy dla przemysłu motoryzacyjnego,
  • metrologia, badania i technologia laboratoryjna,
  • magazynowanie, składowanie, przemysłowe techniki pakowania.

W targach uczestniczyło wielu wystawców i odwiedzających. Przyznano również GRAND PRIX Targów dla firmy Okuma za centrum obróbkowe tokarskie. Targi swą obecnością uświetniło wiele znamienitych osób, m.in. inż. Rut Bízková - wiceprzewodnicząca Agencji Technologicznej Republik Czeskiej, Bedřich Danda – wiceminister, inż.  Eduard Muřický, dyrektor Sekcji Przemysłu w Ministerstwie Przemysłu i Handlu.Słoneczna pogoda sprzyjała zwiedzaniu Pragi w czasie wolnym; uroczych zakątków na Hradczanach, Mostu Karola i wielu innych.