W dniu 08.11.2012 roku, odbył się całodzienny wyjazd studentów II roku, kierunku Biotechnologia do Browaru Lech w Poznaniu. W wyjeździe wzięło udział 47 studentów i dwóch opiekunów.

Browar Lech należy do przedsiębiorstwa Kompania Piwowarska – największego przedsiębiorstwa piwowarskiego w Polsce. Wyjazd miał charakter dydaktyczny, podczas którego studenci zapoznali się z technologią produkcji piwa. Podczas tej wizyty studenci zwiedzili Browar uzyskując informacje o kolejnych etapach produkcji piwa (od doboru odpowiednich składników, produkcji i fermentacji brzeczki, leżakowania, dojrzewania i filtracji piwa, oraz rozlewania i dystrybucji piwa). Ponadto, studenci poznali strukturę organizacyjną firmy oraz system kontroli jakości surowców do produkcji piwa, półproduktów oraz produktu finalnego. Ważnym aspektem wyjazdu było zapoznanie studentów z nowoczesnymi i ekologicznymi sposobami postępowania z materiałami odpadowymi powstającymi podczas produkcji piwa.

Wyjazd ten miał za zadanie poszerzenia wiadomości teoretycznych studentów uzyskanych podczas studiów na kierunku Biotechnologia, praktyczne zapoznanie się z technologią produkcji piwa, kontrolą jego jakości i postępowania z materiałami odpadowymi.