Dnia 25.10.2012 roku odbył się wyjazd terenowy do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Sp. z o. o. w Koninie z udziałem studentów II roku Inżynierii Materiałowej  Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej. W harmonogramie zajęć przewidziano zapoznanie studentów z technologiami unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych takich jak azbest, szlamy zawierające metale niebezpieczne, odpady medyczne i weterynaryjne oraz przeterminowane środki ochrony roślin i substancje nieorganiczne. Studenci mieli możliwość zapoznać się z procesem termicznego unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych, poznać wymagania jakie należy spełnić przy budowie i eksploatacji składowisko odpadów niebezpiecznych oraz zapoznać się z  technologią oczyszczalnia ścieków przemysłowych. Podczas oględzin instalacji studenci mieli możliwość zobaczyć urządzenia i aparaturę stosowaną do spalania odpadów niebezpiecznych, oczyszczania gazów spalinowych i oczyszczania ścieków.