Moi Drodzy – studenci kierunków zamawianych

W ten oto sposób dobrnęliśmy do końca I roku realizacji projektu pt. Studia inżynierskie gwarancją rozwoju UTP i społeczeństwa opartego na wiedzy. Był to dla nas wszystkich rok trudny – przeniesienie kompetencji realizacji kierunków zamawianych z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, zamieszanie ws liczby stypendiów na kierunku ochrona środowiska, zajęcia wyrównawcze z matematyki, fizyki i chemii, wyjazdy krajowe i zagraniczne, zakupy pomocy dydaktycznych do zajęć wyrównawczych i rehabilitacyjnych dla studentów niepełnosprawnych, ciągłe zmiany liczby studentów i uprawnionych do otrzymywania stypendiów w kolejnych miesiącach, a nade wszystko kłopoty z dotrzymaniem terminu wypłat stypendiów nauczyły zapewne nas wszystkich bardzo dużo. Trudno w tym miejscu obiecywać, że w następnym roku realizacji projektu nie spotkają nas żadne kłopoty. Mogę tylko, w imieniu całego Zespołu Zarządzającego projektem zadeklarować, że dołożymy wszelkich starań, żeby wszystkie elementy projektu realizować zgodnie z harmonogramem i Waszymi oczekiwaniami.

W dokumentacji konkursowej zapisano, że stypendium motywacyjne może otrzymywać do 50%  studentów danego kierunku wg stanu na 1. października każdego roku. Dlatego tak ważne jest, żeby jak największa liczba studentów rozpoczęła studia na II roku – tylko wtedy będziemy mogli wykorzystać przyznane nam dofinansowanie w jak największym stopniu. Tymczasem już teraz wiadomo, że na początku października 2012 roku na 6 kierunkach zamawianych będzie mniej niż 501 studentów (to gwarantuje utrzymanie dotychczasowej liczby – 250 (50%) stypendiów każdego miesiąca.

Proszę o dołożenie maksymalnych starań i zaliczenie I roku przez jak największą liczbę studentów na każdym kierunku studiów. Warto w tej kwestii wspierać się nawzajem, gdyż leży to w interesie Was samych jaki i Uniwersytetu.

Tym wszystkim, którzy uporali się z zaliczeniem I roku studiów życzę wspaniałego wakacyjnego wypoczynku, pozostałym wytrwałości w nauce, tak żebyśmy spotkali się wszyscy na II roku studiów

Kierownik Projektu

Prof. dr hab inż. Janusz Prusiński

03.07.2012r.