Podczas zajęć terenowych 30.11.2011r. oraz 07.12.2011r. w firmie VITROFLORA studenci poznali budowę i funkcjonowanie największego w Polsce laboratorium roślinnych kultur tkankowych w Łochowie oraz zobaczyli aklimatyzację i wzrost roślin uzyskanych in vitro w nowoczesnych szklarniach w Trzęsaczu. Studenci pierwszego roku kierunku biotechnologia, mieli okazję poznać cykl produkcji roślin z wykorzystaniem metody kultur in vitro.Studenci zapoznali się z zasadami pracy w aseptycznych warunkach, procesem przygotowania i sterylizacji pożywki, zobaczyli produkcyjne pokoje wzrostowe, gdzie na półkach na specjalnych regałach rosną rośliny in vitro. W szklarniach w Trzęsaczu studenci zwiedzili nowoczesne, w pełni zautomatyzowane obiekty szklarniowe, w których przebiegają dalsze etapy produkcji roślin pochodzących z laboratorium.